Úvod > Blogy > Zažite niečo výnimočné – beh pri východe slnka pod Tatrami

Zažite niečo výnimočné – beh pri východe slnka pod Tatrami

Tep sa zrýchľuje, sneh vŕzga pod nohami. Máte ho už miestami aj dosť, ale s každým metrom prekonaným v rannom šere veľkolomnickej ulice ste bližšie k zdolaniu svojej méty. K očakávanému cieľu.Aj takto som sa miestami cítila pri bežeckej premiére na podujatí Sunrise Run vo Veľkej Lomnici. Táto akcia zaradená do Zimnej bežeckej série bola v roku 2017 novinkou. Organizátori sa snažili priniesť čosi nové, neopozerané, atraktívne. Stojac na štarte s takmer 150 ďalšími nadšencami som nevedela, čo očakávať. Ranný ostrý vzduch i zasnežená cesta mohli urobiť svoje.  Šesťapolkilometrová trať s miernym profilom neveští žiadne horory, ale...
Výstrel.
Rozbeh a koniec meditovaniu. Teraz už ostáva len podať čo najlepší výkon. Už hneď od úvodu sa pole mierne trhá, mnohí smerujú za čo najlepším umiestnením, iní chcú hlavne zdolať trať a samých seba. Skutočná kríza a preverenie schopností pretekárov prichádza až v druhej polovici trate, pri miernom stúpaní a zmene asfaltovej cesty na poľnú (rozumej miestami aj ľadovú). Dobeh do cieľa však bez ohľadu na umiestnenie prináša s pocitom úľavy aj radosť a endorfíny odplavujú únavu. Hmotným bonusom za skoré vstávanie a skúšku kondičky sú raňajky pre všetkých pretekárov v Hoteli International. Teplý čaj, jogurty, syry a nátierky vám nikdy nebudú tak chutiť, to vám garantujem!
Ešte pred štartom pretekov starosta obce Veľká Lomnica Peter Duda oficiálne predstavil viac ako 30 kilometrov značených bežeckých a nordic walkingových trás a okruhov, ktoré minulý rok napojili Veľkú Lomnicu na rozsiahlu sieť trás projektu Tatry v pohybe.

TIP: Ak chcete preskúmať viac ako 300 kilometrov trás vhodných na beh, cyklistiku, nordic walking, jazdu na koni či iné športy v podhorí Vysokých Tatier, môžete si zakúpiť túto mapu outdoorových aktivít.Po minuloročnom úspechu sa organizátori rozhodli zaradiť beh pri východe slnka aj do Zimnej bežeckej série 2017/2018. Už 13. januára sa všetci nadšenci opäť postavia na štart v areáli lomnického golfového rezortu. Registrácia TU. Ak by ste si radšej vyskúšali beh do kopca, prihlásiť sa môžete aj na záverečný diel zimných behov, ktorého trať povedie z Tatranskej Polianky k horskému hotelu Sliezsky dom. Zimná bežecká séria napíše svoju poslednú tohtosezónnu kapitolu 10. februára, buďte pri tom!