Úvod > Blogy > Nebo nad Lomnicou zaplnili balóny

Nebo nad Lomnicou zaplnili balóny

Podtatranský región zďaleka nie je len prestupnou stanicou do našich veľhôr. Podhorie ponúka návštevníkom čoraz viac unikátnych aktivít a akcií. Jednou z nich bola aj februárová balónová fiesta.

 
Cez deň lyžujete na svahu, bežkujete po niektorej z komfortných trás v Starej Lesnej či Veľkej Lomnici, prípadne si vychutnávate relax v akvaparkoch či niektorom z wellnessov. Ale čo večer? Pripravme im unikátnu akciu, ktorú ešte podhorie nevidelo, povedal si Roman Rataj, Veľkolomničan, ktorý v tejto obci zodpovedá aj za kultúru, šport a cestovný ruch. Jeho voľba padla na balónovú šou – a napriek počiatočným obavám sa potvrdilo, že išlo o skutočne dobrý nápad.
 
Ako podhorie vidia vtáci
Organizátori premiérového ročníka Balónovej fiesty však spočiatku narazili na nevyspytateľnosť počasia. Pôvodne naplánovaný prvý februárový víkend priniesol dážď a prehánky, a tak akciu museli presunúť na 9. – 11. február. Návštevnosti to však neublížilo, na hlavný program v sobotu večer bolo zvedavých približne sedemsto ľudí. Ťahákom sa stala ohňová šou, ktorú predviedla pätica kotvených balónov. Takéto defilé netradičných dopravných prostriedkov si diváci mohli pozrieť nielen vo Veľkej Lomnici, ale aj v susednej Starej Lesnej a Tatranskej Lomnici.
Kto mal záujem vidieť balóny aj priamo v akcii, na oblohe, mohol sa o tom presvedčiť na vlastné oči v piatok, sobotu i nedeľu predpoludním. Niekoľko záujemcov si vyskúšalo na vlastnej koži, aký je pohľad na podtatranské obce a mestečká z vtáčej perspektívy.


 
Mínusové teploty ľudí neodradili
Starosta obce Veľká Lomnica i autor myšlienky Roman Rataj sa zhodli, že túto akciu rozhodne zaradia medzi úspešné a už krátko po skončení avizovali, že pribudnú aj ďalšie ročníky. Presvedčili ich o tom najmä nadšené reakcie návštevníkov, ktorí napriek mínusovým teplotám desiatky minút sledovali balónovú šou v areáli golfového rezortu Black Stork. Mnohí si čakanie na šou spríjemnili kávou či dezertom v blízkom hoteli International.
Ukázalo sa, že ak má akcia hlavu a pätu, je unikátna a prinesie čosi nové, môže byť pre turistov skutočným magnetom.
Podľa Romana Rataja sa návštevníci ďalšieho ročníka Balónovej fiesty môžu tešiť nielen na kotevné a „ostré“ lety. Do budúcnosti plánujú ponúknuť ešte atraktívnejší sprievodný program, hostí a tak ako tento rok, pripravená bude aj súťaž o let balónom.